• עמותת הניוד

עדכונים מהנעשה בעמותה

עודכן ב: 20 ינו 2019


חברי עמותת ידיד נפש שלום,

אנו עומדים לקראת סיומה של שנת 2017 ורצינו לעדכן אתכם בכמה נקודות הקשורות לסטאטוס העמותה:

מספר חברי העמותה: נכון לרגע זה רשומים בעמותה 105 חברי עמותה רובם חיילי יחידת הניוד בסדיר ובמילואים אך קיים גם גרעין של חברי עמותה שהינם "ידידי הניוד" למרות שלא שירתו ביחידה.

בעלי תפקידים בעמותה:

וועד מנהל – רונן אלבז, אביב מגן ויפתח ברוורמן.

ועדת ביקורת – עופר שושן ואיציק כרמי.

עורך הדין של העמותה – אמיר אשל.

רואה החשבון של העמותה – משרד BDSK.

סטאטוס העמותה:

"ידיד נפש-עמותת הניוד" הוקמה ב-2016 ונרשמה כעמותה חוקית מן המניין ברשם העמותות.

העמותה הגישה דוחות כספיים על שנת הכספים 2016 לרשם העמותות.

העמותה נרשמה כמלכ"ר ופתחה תיק במע"מ ובמס הכנסה.

העמותה התקשרה עם משרד רוא"ח המתמחה בייצוג עמותות ובהשגת אישור ניהול תקין ואישור הכרה במס לתורמים (סעיף 46). הצפי שלנו כי נקבל אישור ניהול תקין זמני בתחילת 2018 (אשר יתבסס על דו"ח מאזן בוחן לשנת 2017) ואז נוכל לקבל תרומות מתורמים פרטיים ומסחריים אשר מתנים את תרומתם בקבלת אישור על התרומה כמוכרת לצורכי מס.

  1. מהנעשה בעמותה:

  2. השנה התחלנו בגיוס תרומות לעמותה. הראשונים שתרמו היו כמה חברים מתוכנו אשר בנוסף לתשלום דמי החבר הוסיפו כסף כתרומה אישית לעמותה ועל כך תודתנו.

  3. כחלק מהתרומות לעמותה קיבלנו ממשפחת בר זכאי כרם זיתים עבור יחידת הניוד. בוצע גיוס אחד לגיזום הכרם והשנה אנו מקווים כי נוכל לעשות גיוס משמעותי יותר על מנת שבשנה הבאה נוכל ליהנות מהזיתים שנמסוק יחד בכרם הניוד.

  4. בנוסף, הצלחנו לגייס תרומות מתורמים חיצוניים מהארץ ומחו"ל שלא דרשו מאתנו קבלה המוכרת לצורכי מס בעבור תרומתם.

  5. אתר העמותה מתעדכן באופן שוטף ואף מפרסם מדיי פעם מודעות דרושים, מבצעים לחברי העמותה, דיווח על אירועים שהיו והודעות על אירועים עתידיים.

  6. מלגות לימודים לסטודנטים - פרסמנו באתר העמותה לפני כמה חודשים פנייה לכל המילואימניקים של יחידת הניוד, שלומדים כרגע כסטודנטים במוסדות להשכלה גבוהה, ומעוניינים לקבל מלגת סיוע בלימודים, להגיש בקשה למלגה. יש בכוונתנו לאפשר השנה שתי מלגות לימודים למועמדים שיימצאו מתאימים. לצערנו רק מעטים "ניצלו" את הזכות וחבל, הגדלת מספר חברי העמותה יתרום להגדלת מעגל הנהנים משירותיה. זה תלוי רק בנו!

  7. הצבנו לעצמנו כיעד, להפנות משאבים לתרומה לקהילה, לאתר גוף פעיל במגזר החברתי שנוכל להתחבר אליו ולסייע לו בפועלו ובקידום מטרותיו (רעיונות יתקבלו בברכה). אנו מקווים כי נוכל לקיים פעילות ראשונית עוד בשנה הנוכחית.

  8. הנצחה – העמותה אחראית בין השאר לפעילות ההנצחה של חללי היחידה. במסגרת זו העמותה אחראית להפקה ומימון של החלק התרבותי באזכרה השנתית לרותם שני ז"ל בהר כיפה. לידיעתכם כל שאר האירוע ממומן ע"י החברים עצמם בסיוע לוגיסטי של יחידת הניוד.

תודה יפתח ברוורמן בשם הוועד המנהל.